NTP-MTTD-15-0203 számú, MaTeX című pályázat

A Nemzeti Tehetség Program által meghirdetett pályázati kiírásban a NTP-MTTD-15-0203 számú, MaTeX című pályázatunkat az Emberi Erőforrások Minisztériuma 1.600.000 forinttal támogatja.

A program során a matematikában tehetséges tanulók kerülnek kiválasztásra. A résztvevő diákok tehetséggondozó foglalkozásokon, és egy 3 napos tehetséggondozó táborban vehetnek részt. A program során megismerkednek a TEX szövegszedő programmal, a Geogebra szoftverrel, és a középiskolás matematikán túlmutató területekről hallanak előadásokat. A munka során kis csoportokban önálló kutatást is végeznek, melynek végén egy előadás keretében az iskola nyilvánossága előtt, a Herman Ottó emléknapon számolnak be eredményeikről.

A projekt során beszerzésre kerül 3 db apple iPad mini, 3 db wirles prezenter, 12 db pendrive.