Büszkeségeink

Akikre büszkék vagyunk

Mindenkit szeretünk, és mindenkire büszkék vagyunk, akik valaha a Herman diákjai voltak. De ha vendéget várunk, a legszebb orcánkat mutatjuk, ha műsort adunk, a legjobb szavalókat állítjuk a közönség elé, ha versenyzünk, a legkiválóbbat küldjük, hogy képviseljen minket. Ilyen és csak ilyen értelemben szeretnénk büszkélkedni azokkal a volt diákjainkkal, akik valamilyen területen kiemelkedtek; szebbek, jobbak, ügyesebbek, ötletesebbek, okosabbak, kitartóbbak, bátrabbak, mint a többiek, és így jó érzés hallani, tudni a sikereikről, eredményeikről; esetleg jó lenne velük találkozni a nagyon lassan, de biztosan szerveződő öregdiák találkozók egyikén.

Kürti László

Érettségi után 1992-ben a Kossuth Lajos Tudományegyetemre vettek fel Vegyész szakra. Itt szerves kémiára specializálódtam és ebből írtam diplomamunkát 1998-ban. Egy évet a Westminster College-ban (Fulton városa, Missouri állam, USA) töltöttem 1995-1996-ban és 1997-ben az angol-magyar szakfordítói diplomát is megszereztem.