Országos Angol Nyelvi Civilizációs Verseny

2018. április 7-én rendezték meg Budapesten a két tannyelvű középiskolák számára a 15. Országos Angol Nyelvi Civilizációs Versenyt, melyre háromfős csapatok jelentkezését várták. Iskolánkból Farkas Gabriella, Horváth Kata és Békési Panka 11/2 osztályos tanulók vettek részt. Az írásbeli fordulóra az USA és Nagy-Britannia 1900-1920 közötti időszakából kellett felkészülni több kategóriában: történelem, politika, művészetek, irodalom, sport és technológia. Az egyórás feladatsort egy hallás utáni szövegértés követte, mely során Woodrow Wilson és Theodore Roosevelt amerikai elnökök 1912-es választási beszédéből kellett kihallani a helyes válaszokat. Az ebéd után pedig be kellett mutatni néhány perces előadásunkat, mely a "Women Talk" címet viselte és a nők korabeli helyzetét volt hívatott bemutatni egy angol feminista nő, egy tehetős amerikai feleség és egy szegény kávéházi felszolgálónő szemszögéből. Végül csapatunk a második helyet szerezte meg a legjobb írásbeli eredménnyel és egy sokat dicsért színdarabbal. A csapat felkészítő tanára Szekeresné Kundrát Edit.