Spanyol nyelv - hírek, aktualitások, információk

Utazás a Costa Bravára

Az idei tanévben ismét ellátogattunk Tossa de Marba, Spanyolországba, a Világlátó Utazási Iroda szervezésében. Az utazáson a 9/KNY spanyolos csoportból 11 fő vett részt, kísérő tanáruk Montvajszki Anita volt. Programjaink között szerepelt egy 20 órás spanyol nyelvtanfolyam, egynapos barcelonai várásnézés, Montserrat, hajókirándulás Tossa de Marból Lloret de Marba, illetve vacsorával egybekötött flamenco est.

Spanyol sikerek az OKTV-n

Idén is büszkék lehetünk diákjaink eredményeire. A 2016/17-es tanévben rendezett spanyol nyelv OKTV  II. kategória döntő forulójában 33 tanuló vett részt.

Szeretettel gratulálunk Molnár Bence 12-es tanulónknak a 7. helyezéséért, illetve Szabó Réka 12. osztályos tanulónak a 22. helyezéséért

Felkészítő tanáraik: Lucía García Barcia és Montvajszki Anita

A Spanyol Nagykövetség Díja - 2016

A Spanyol Királyság Nagykövetsége és annak Oktatási Irodája idén először hirdetett pályázatot azon 11. és 12. évfolyamos középiskolás diákok körében, akik spanyol két tanítási nyelvű tagozatra járnak. A pályázat célja, hogy a magyar-spanyol tagozatok legkiemelkedőbb diákjait elismerésben részesítsék. Az országban 7 középiskolában folyik hasonló oktatás, Miskolcon kívül Budapesten, Pécsett, Szegeden, Hatvanban, Veszprémben és Debrecenben. A pályázat első két díjazottja 1 hetes spanyolországi nyelvtanfolyamon vehet részt.