Történelem - hírek, aktualitások, információk

Felvidéki séta a Rákóczi Szövetséggel

Az idén is megrendezésre került a Rákóczi Szövetség szervezésében a "Felvidéki séta" programsorozat. Az idén iskolánk öt tanulója Kulyassa Zsolt tanár úr irányításával részt vett október 12-14. között megrendezett sétán. A háromnapos kirándulás célja az volt, hogy megismerjük a Felvidék történelmi és kulturális szépségeit, megismerkedjünk határontúli és magyarországi diákokkal. A túra során lehetőségünk nyílt arra, hogy kapcsolatot alakítsunk ki velünk egykorú fiatalokkal. A program részeként ellátogattunk Szepes várához, felfedeztük Lőcsét és Kassa belvárosát.

Gloria Victis - történelem verseny (beszámoló)

Vály György tanár úr és csapata

Már szeptemberben kiderült, hogy csapatunk (Palencsár Enikő, Szabó Barbara Noémi, Majerusz Ádám) bejutott a Rákóczi Szövetség által szervezett Gloria Victis országos történelmi vetélkedő döntőjébe, amelyet október 21. és 23. között rendeztek Budapesten.Nagyon vártuk már azt a vasárnapot, amikor felszállhatunk a vonatra, és elindulhattunk a versenyre. Utazásunkat rengeteg tanulás előzte meg, hogy a lehető legfelkészültebben érkezzünk meg a versenyre. Néhány óra alatt eljutottunk Miskolcról a szállásunkig. A regisztrációt követően megismerhettem szobatársaimat, két zalaegerszegi fiút.

Gloria Victis - budapesti megemlékezés

A kirándulás részvevői

2018. október 22-én Miskolcról Subicz Róbert tanár úr vezetésével 26 tanuló utazott fel Budapestre a Gloria Victis diákutazás keretében. Az ünnepség során csatlakozott hozzánk Vály György tanár úr is, 3 diákjával, akik a Gloria Victis vetélkedőn vettek részt. Így a Herman 31 fővel képviselte magát az ünnepségen.8:30-kor indultunk el, s kényelmes tempóban körülbelül 11:15-re értünk fel Budapestre. Közben buszos városnézést is tartottunk.

Rákóczis kirándulás Sárospatakon

Rákóczis csapat

Hagyományteremtő céllal „történész” kirándulást szervezett Subicz Róbert és Vály György tanár úr. Az idén megalakult Rákóczis helyi ifjúsági szervezet tagjai és a kilencedikes, tizedikes történelem orientációs tanulók vettek részt a kiránduláson.Először a Sárospataki Református Kollégium Múzeumát és a hozzá kapcsolódó könyvtárat kerestük fel. Itt betekintést nyertünk a XVI. századi reformáció hazai, ezen belül is a sárospataki, megjelenésébe, illetve az ehhez kapcsolódó oktatási megszervezésébe.Majd a sárospataki várat kerestük fel.

Lengyel csapatverseny I.hely

Iskolánk csapata - Palencsár Enikő, Szabó Barbara Noémi, Majerusz Ádám 10/1-es és Simai Anna 10/4-es tanulók kiváló versenyzéssel az első helyet szerezték meg a "Jozef Pilsudski, az újjászülető Lengyelország történelmi csapatverseny" országos döntőjén.

Felkészítő tanáraik: Vály Péter György és Kulyassa Zsolt tanár urak.

A csapat jutalma egy négy napos lengyelországi körút!

Történelem és etika érettségi vizsgakövetelmények és leírás

A 2017. január elsejétől érvényes történelem emelt és középszintű érettségi vizsgakövetelményei erről a linkről érhető el. A vizsgaleirás pedig erről a linkről érhető el. Változás történet az etika érettségiben is.