Versenyhírek

Spanyol sikerek az OKTV-n

Idén is büszkék lehetünk diákjaink eredményeire. A 2016/17-es tanévben rendezett spanyol nyelv OKTV  II. kategória döntő forulójában 33 tanuló vett részt.

Szeretettel gratulálunk Molnár Bence 12-es tanulónknak a 7. helyezéséért, illetve Szabó Réka 12. osztályos tanulónak a 22. helyezéséért

Felkészítő tanáraik: Lucía García Barcia és Montvajszki Anita

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny /Budapest/ Országos döntő I. helyezés

2017.01.21. Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny /Budapest/

Országos döntő I. helyezés

A csapat tagjai:

Csöbönyei Anna Laura   9/1.

Palencsár Enikő              9/1.

Simai Anna                     9/4.

Szabó Barbara Noémi     9/1.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 2016

A 11 évvel ezelőtt útnak induló Bolyai Csapatverseny régen kinőtte a fővárost, hiszen az egyre nagyobb érdeklődésnek köszönhetően 14 megye kapcsolódott be a szervezésbe és a verseny lebonyolításába. Iskolánk diákjai is minden évben nagy izgalommal vesznek részt a rangos megmérettetésen, és fáradságot nem kímélve készülnek az anyanyelvi versenyre. Az idén sem volt ez másképp. 2016. november 11-én 36 kisgimnazista csapatunk fogott hozzá a feladatlapok kitöltéséhez, amelyek anyanyelvünk játékosságát hangsúlyozva tesztelték a gyerekek tudását. A kérdések könnyűnek bizonyultak a számukra, ugyanis 13 csapat bejutott a megyei forduló legjobb 10 helyezettje közé, 11 pedig ott lehetett az ünnepélyes eredményhirdetésen is.